Astrit Kryeziu garoi në Lojërat Mesdhetare

Atletika

Astrit Kryeziu garoi në Lojërat Mesdhetare

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 23:02
Astrit Kryeziu garoi në Lojërat Mesdhetare

Astrit Kryeziu ka garuar sot në disiplinën 800 metra të atletikës në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.

Atleti ynë dha maksimumin e tij, duke përfunduar me kohë 1:50.57 minuta.

Renditja e tij ishte vendi 17, ndërsa në baterinë e tij doli i pesti nga shtatë sish.

Koha e tij nuk mjaftoi që të kualifikohet në finale, ku u kualifikuan dy të parët e baterisë së tij.

Të dielën garojnë dy atletët tjerë, Gresa Bakraqi dhe Alaudin Suma.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat