Burraj humb zonën e medaljeve vetëm për 10 të qindtat

Atletika

Burraj humb zonën e medaljeve vetëm për 10 të qindtat

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 13:01
Burraj humb zonën e medaljeve vetëm për 10 të qindtat

Burraj humb zonën e medaljeve vetëm për 10 të qindtat!

Franko Burraj e mbyll në vendin e katërt finalen e 400 metrave në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”.

Atleti shqiptar iu afrua shumë zonës së medaljes me kohën 46.16, duke fituar terren në metrat e fundit, por nuk ia doli të renditej i treti për vetëm 10 të qindtat.

Garën e 400 metrave e fitoi portugezi Joao Agostinho Coelho me kohën 45.41, Hamza Dair i Marokut fitoi medaljen e argjendtë, ndërsa në shkallën më të ulët të podiumit u ngjit Abdenour Bendhjemaa i Algjerisë me një kohën vetëm 10 të qindtat më të shpejtë se Burraj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat