Ky është rezultati i atletit të Kosovës në Lojërat Mesdhetare

Atletika

Ky është rezultati i atletit të Kosovës në Lojërat Mesdhetare

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 22:39
Alaudin Suma

Atleti Alaudin Suma, ka garuar sot në hedhjen e diskut në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.

Suma mori pjesë për herë të parë në një garë të nivelit të tillë për senior, dhe kjo sfidë do t’i shërbejë si përvojë e mirë për garat e ardhshme ndërkombëtare.

“Pavarësisht kësaj, paraqitja e tij nuk ishte më e mira, pasi rezultati 43.90 metra, nuk është më i miri për të.

Sidoqoftë, Sumës i urojmë më shumë fat për garat tjera që e presin këtë vit", - shkruan në faqen e Komitetit Olimpik të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat