Kosova në Kampionatin Ballkanik

Atletika

Kosova në Kampionatin Ballkanik

Më: 16 korrik 2022 Në ora: 00:01
Kosova në Kampionatin Ballkanik

Federata e Atletikës së Kosovës, ka bërë të ditur se me cilët atletë do të marrin pjesë në Kampionatin Ballkanik me datën 16-17 korrik në  Denizli të Turqisë.

“Federata Atletike e Kosovës me atletët Junior (U20) do të përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Ballkanik të Atletikës me  shtatë atlet 4 meshkuj dhe 3 femra.

Atletët tanë që do e përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Ballkanik, me atletet e atletët:

1.Sara Susuri në disiplinat 200m dhe 400m
2.Odeta Belegu në disiplinat 800m dhe 1500m
3.Florentina Restelica në disiplinën 400m
4.Enis Bytyçi në disiplinat 200m dhe 400m
5.Olti Bytyçi në disiplinën 800m

6.Granit Ahmeti në disiplinat 200m dhe 400m
7.Armel Qovanaj në disiplinën 100m

Atletët tanë meshkuj do garojnë edhe në stafetën 4x400 metra.

Ekipi ynë do të drejtojnë trajnerët Adrian Mazreku, dhe Faik Baliq”, njofton Federata e Atletikës e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat