27-vjeçari shkruan emrin në histori

Atletika

27-vjeçari shkruan emrin në histori

Më: 17 korrik 2022 Në ora: 12:18
Fred Kerlei

27-vjeçari shkruan emrin në histori!

Fred Kerlei ka fituar medaljen e artë për SHBA-në në garën e 100 metrave në Botërorin e Atletikës.

27-vjeçari regjistroi një kohë prej 9.86 sekondash e cila i mundësoi atij vendin e parë dhe fitoren për vendin e tij.

Kjo ishte fitorja e parë individuale për Kerlei, i cili shkruan emrin në historinë e fituesve të medaljes së artë për SHBA-në.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat