Kameramani del në mes të pistës gjatë finales, atletët detyrohen...

Atletika

Kameramani del në mes të pistës gjatë finales, atletët detyrohen...

Më: 19 korrik 2022 Në ora: 14:42
Kameramani del në mes të pistës gjatë finales, atletët detyrohen...

Një moment sa qesharak aq edhe i pazakontë ka ndodhur në finalen e garës së 3000 metrave me pengesa në botërorin e atletikës që po zhvillohet në Eugene (Amerikë).

Në momentin që atletët po garonin në pistë, ata janë detyruar të shmangnin një kameraman që ishte pozicionuar në mes të pistës. E pakuptimtë se çfarë donte ai person aty, në kohën që zhvillohej gara për medaljen e artë.

Organizatorët kanë sqaruar keqkuptimin, duke thënë se ai ndodhej aty për të filmuar nga larg atletët që po garonin në disiplinën e kërcimit së gjati.

Gjithsesi, ai ka penguar atletët, të cilët janë detyruar ta evitonin kontaktin me të, duke garuar anash tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat