Emine Jonuzi u rendit në pozitën e 20-të në Festivalin Olimpik Evropian

Atletika

Emine Jonuzi u rendit në pozitën e 20-të në Festivalin Olimpik Evropian

Më: 27 korrik 2022 Në ora: 18:16
Emine Jonuzi a

Atletja e Kosovës, Emine Jonuzi, sot u paraqit në garën që po mbahet në Sllovaki, duke mos arritur më shumë se në pozitën e 20-të. 

Me atleten, Emine Jonuzi, atletika mbylli sot garat në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj Banska Bystrica 2022.

Jonuzi u paraqit në disiplinën e 200 metra, ku mbylli vrapimin me kohë 28.40 sekonda.

Ajo u rendit në pozitën e 20-të, pa mundur të kualifikohet tutje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat