Zyberaj gati për sfidën e madhe në Berlin

Atletika

Zyberaj gati për sfidën e madhe në Berlin

Nga: K. G. Më: 23 gusht 2022 Në ora: 13:33
Zyberaj gati për sfidën e madhe në Berlin

Atleti i Kosovë, Erzen Zyberaj, është gati për sfidën e madhe që do të zhvillohet të shtunën e fundjavës në Berlin të Gjermanisë.

Ai ka bërë të ditur se do të garojë në Kampionatin Botëror të 100 kilometrave.

Është një sfidë e vështirë por shpreson se do të ia dal me sukses.

"’Destinacioni i një njeriu nuk është kurrë një vend, por një mënyrë e re për të parë gjërat’ 

Sot po udhëtojmë për një kapitull të ri të jetës dhe sfidave që do t’i kemi në të ardhmen.

Kampionati Botëror i 100 kilometrave ditën e shtunë në Berlin të Gjermanisë për herën e parë do ta ketë edhe pasqyrën e vërtetë të vrapuesve të Kosovës në ketë disiplinë”, ka shkruar Zyberaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat