Ramadani, thyen përsëri rekordin e Kosovës

Atletika

Ramadani, thyen përsëri rekordin e Kosovës

Nga: K. G. Më: 27 gusht 2022 Në ora: 13:57
Ramadani, thyen përsëri rekordin e Kosovës

Atleti i disiplinave teknike, Muhamet Ramadani, anëtar i KA Mitrovica dhe Kombëtares së Kosovës, është në formë të mirë dhe mu në prag të Lojërave Mesdhetare të atletikës.

Atleti mitrovicas sërish e thyen rekordin e Kosovës në hedhjen e gjylës, duke e bërë krenar edhe vet klubin. 

“Atleti i klubit tonë, Muhamet Ramadani e konfirmoi edhe një herë formën e tij të mirë dhe punën e shkëlqyer që po e bën së bashku me trajnerin e hedhjeve Shaban Ramadanin, duke e thyer përsëri rekordin e Kosovës në hedhjen e gjylës. 

Në garën Kupa e Kosovës për senior, Muhameti, e hodhi gjylën 19.01 metra me 1062 pikë IAAF.

Meti po vazhdon të korrë suksese pa ndalur, pasi po punon më shumë përkushtim së bashku me trajnerin e hedhjeve dhe kryetrajnerin e klubit Xhavit Tahiri”, njofton KA Mitrovica.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat