Flavio Buzhala shkëlqen në disiplinën e disk-ut

Atletika

Flavio Buzhala shkëlqen në disiplinën e disk-ut

Nga: K. G. Më: 10 shtator 2022 Në ora: 22:55
Flavio Buzhala

Atleti i klubit Theranda 1992, Flavio Buzhala, një emër i ri dhe që po befason të gjithë në disiplinën e diskut.
Buzhala sot shkëlqeu në disk dhe theu rekordin e Kosovës.

“Sot u mbajt Kampionati i Kosovës për pioner/e në Mitrovicë në disiplinat shtizë dhe disk.

Kampioni ynë Flavio Buzhala shkëlqeu në disiplinën e disk-ut, duke thye rekordin e tij personal nga 31 metra në 38.79 metra!

Flavio është duke shkëlqye në çdo garë qe po mbahet, jo vetëm në grupmoshat e tij, por edhe në grupmoshat më të rritura.

Në emër të kryetari të klubit z. Driton Maliqaj dhe stafit të trajnerëve e urojmë Flavio Buzhala për arritjet e tij në mbretëreshën e sporteve në atletik.

Shihemi nesër me disiplinat tjera në Malishevë!”, njofton KA Theranda 1992.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat