Halil Sylejmani nderon medalistin olimpik 

Atletika

Halil Sylejmani nderon medalistin olimpik 

Nga: K. Goca Më: 25 shtator 2022 Në ora: 22:54
Halil Sylejmani nderon medalistin olimpik 

Sot është mbajtur Maratona dhe Gjysmë Maratona ndërkombëtare “Prishtina 2022” në atletikë.

I pranishëm në ngjarjen më të madhe ishte edhe legjenda e boksit, sportisti i Shekullit Aziz Salihu, fitues i medaljes së bronztë në Lojërat Olimpike në vitin 1984. 

Salihu u nderua nga presidenti i Federatës së Atletikës së Kosovës, Halil Sylejmani.

Salihu nderoi garën madhështore, ndërsa Sylejmani shpreh fjalët më të mira për legjendën e boksit të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat