Tjetër paraqitje fantastike nga Luiza Gega

Atletika

Tjetër paraqitje fantastike nga Luiza Gega

Më: 15 tetor 2022 Në ora: 16:13
Gega

Luiza Gega vijon serinë e paraqitjeve të shkëlqyera në këtë sezon të jashtëzakonshëm.

Suksesi i radhës për kampionen e Europës ka ardhur nga eventi në Biella Milano, aty ku atletja kuqezi doli e para në garën Mile (1609m).

Gega regjistroi kohën 4.41.34, duke siguar shkallën më të lartë të podiumit, rezultat që shënon rekordin e radhës kombëtar për atleten kuqezi.

100 metra larg finisht, Gega ishte e treta, në ndjekje të rivaleve nga Kenia dhe Burundi, por pas “ulërimave” të trajnerit Taulant Stërmasu, Luiza futi “turbon”, duke i kaluar për 10 metra të dyja kundërshtaret për të marrë triumfin në këtë event.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat