Mulaj ndihet krenar për medalje dhe që garoi në Maratonën e Tokios

Atletika

Mulaj ndihet krenar për medalje dhe që garoi në Maratonën e Tokios

Nga: K.G. Më: 8 mars 2023 Në ora: 19:24
Shpend Mulaj

Atleti veteran, Shpend Mulaj, ndihet krenar që garoi në maratonën e Tokios.

Sipas Mulajt, ka qenë një sfidë dhe përvojë e mirë në karrierën e tij.   

“Kam marrë pjesë në maratonën e Tokios, ku vrapova dhe u stolisa me medaljen më të çmueshëm që një vrapues mundet me marrë në botë, ‘Abbott Word Marathon Majos’.  

Image

Medalja

Këtë medalje e marrin vetëm ata që i kryen 6 Maratonat më prestigjioze në botë, siç janë New York City, Chicago, Berlin, Londra dhe Boston.

Jam ndër shqiptarët e parë në botë me këtë medalje të vlefshme”, ka thënë Mulaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat