Sportistja ndërron jetë në moshën 23-vjeçare

Atletika

Sportistja ndërron jetë në moshën 23-vjeçare

Më: 23 janar 2024 Në ora: 16:27
Alba Cebrian

Atletja spanjolle Alba Cebrian ka ndërruar jetë në moshën 23-vjeçare si pasojë e një arresti të papritur kardiak gjatë stërvitjes.

Lajm i hidhur nga Spanja. Atletja e re Alba Cebrian vdiq të hënën në spitalin e Villarrealit.

Ajo ishte në terapi intensive që nga e enjtja pasi pësoi një arrest kardiak gjatë stërvitjes, siç raportojnë mediat spanjolle.

Klubi i atletikës i Cebria-it, Club Atletismo Celtiberas de Soria, konfirmoi:

“Të gjithë jemi të shokuar që duhet të njoftojmë vdekjen e koleges tonë. Ne do t'ju kujtojmë gjithmonë".

Cebrian, një nga atletet më të mira në Spanjë në 3000 dhe 1500 metra, u rrëzua gjatë një seance stërvitore të enjten e kaluar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat