Ish boksieri i mirënjohur në burg, akuzohet për vrasjen e vajzës së tij 

Boksi

Ish boksieri i mirënjohur në burg, akuzohet për vrasjen e vajzës së tij 

Nga: Kemajl Goca Më: 7 janar 2021 Në ora: 12:39
Ola

Ish-boksieri profesionist egjiptian, 52-vjeçari Kabary Salem, u arrestua muajin e kaluar në Kuvajt nën dyshimin për vrasjen e vajzës së tij 25-vjeçare Ola, shkruan "Croring".

Pas arrestimit, ai u transferua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të jetë në burgun Rikers deri në fillim të gjyqit.

Vrasja e Ola Salem ndodhi në tetor të vitit 2019 në Pensilvani.

Image

Vajza fatkeqe dyshohet se e ndihmoi babain e saj në rregullimin e restorantit ku ishte mbytur. Trupi i saj u transportua më pas në Staten Island dhe u la në park i mbuluar me gjethe.

Kabary Salem shpejt u largua dhe kur trupi i saj u gjet, ish-boksieri i tha "New York Times" se ai ishte thyer dhe donte të dinte se çfarë ndodhi sa më shpejt të ishte e mundur.

Pasi u krye hetimi, gjurmët çuan drejt tij.

Kabary Salem garoi në Lojërat Olimpike në Barcelonë (1992) dhe Atlanta (1996), dhe në vitin 1991 ai fitoi një medalje të artë në Lojërat Afrikane, sipas "Croring".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat