Incident i rëndë! Rrihen keq slloveni me rusin pas meçit, ja reagimi i sigurimit

Boksi

Incident i rëndë! Rrihen keq slloveni me rusin pas meçit, ja reagimi i sigurimit

Nga: Kemajl Goca Më: 31 janar 2021 Në ora: 13:50
Incident i rëndë! Rrihen keq slloveni me rusin pas meçit, ja reagimi i sigurimit

Luftëtari slloven MMA, Uros Jurishiç bëri debutimin e tij në luftërat prestigjioze të "KSW", si një luftëtar i pamposhtur, por ai gjithashtu kishte një rival të tillë rusin Shamil Musayev.

Doli që Jurishiç ende nuk është gati për këtë nivel sepse Musayev e mposhti atë, kështu që pas tre raundeve ai u shpall fitues nga gjyqtarët.

Sidoqoftë, gjatë ceremonisë së shpalljes, Musajev dhe Jurishiq iu afruan njëri-tjetrit dhe kur të gjithë prisnin një përshëndetje pas luftës, ata shkëmbyen disa fjalë të ashpra, dhe pastaj rusi kapi sllovenin, e ngriti atë në ajër dhe e hodhi në dysheme dhe filloi me goditje!

Image

Musajeva do të ndëshkohet për një veprim të paprecedent, josportiv. 

Megjithëse ekipi i Uros Jurishiç pretendoi se Musaev ishte fajtor për incidentin.  

Shihet se si reagon sigurimi pas rrahjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat