Ja çfarë i ka shkruar Aziz Salihu Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit 

Boksi

Ja çfarë i ka shkruar Aziz Salihu Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit 

Nga: Kemajl Goca Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 14:42
Ja çfarë i ka shkruar Aziz Salihu Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit 

Sportisti i Shekullit, Aziz Salihu, ndihet sikur në qiellin e shtatë me fitoren e Albin Kurtit dhe të Vjosa Osmanit.

Ish boksieri i mirënjohur, fitues i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos të Shteteve të bashkuara të Amerikës, beson dhe shpreson se me Qeverinë e re sportit do ta ketë vendin e merituar.

“Urime fitorja e merituar e listës së përbashkët Albini dhe Vjosa.

Sllogani i juaj Krejt dhe Drejt të përqendrohet edhe të sporti dhe avancimi i sportistëve meritor të vendit tonë”, ka shkruar Salihu, kryetar i klubit të boksit Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat