Një nga luftëtarët më të mëdhenj, shkaku i sëmundjes e ndërprenë karrierën!

Boksi

Një nga luftëtarët më të mëdhenj, shkaku i sëmundjes e ndërprenë karrierën!

Nga: Kemajl Goca Më: 2 mars 2021 Në ora: 13:32
Një nga luftëtarët më të mëdhenj, shkaku i sëmundj es e ndërprenë karrierën!

Një nga luftëtarët më të njohur të MMA-së, Hamzat Chimaev, është i detyruar të përfundojë karrierën e tij profesionale për arsye shëndetësore.

Çeçeni me nënshtetësi suedeze shkëlqeu në UFC vitin e kaluar. Pas disa fitoreve spektakolare, ai fitoi statusin e një ylli të madh dhe shumë ishin të bindur se ishte vetëm çështje kohe kur ai do të fitonte titullin e kampionit.

Fatkeqësisht, sëmundja e pengoi atë të që vazhdojë të bënte atë që do dhe në të cilin është më i miri.

Image

Për shkak të problemeve shëndetësore, ai u detyrua t’i jepte fund karrierës së tij.

Hamzat ka postuar edhe një foto të tij duke u kollitur me gjak!

Luftëtari i famshëm e kishte edhe virusin korona, dhe sëmundja padyshim la pasoja të rënda. Situata është bërë mjaft e komplikuar dhe ai tani po lufton me probleme serioze që ka shëndetësore.

"Faleminderit të gjithëve që më mbështetët. Mendoj se mbaroi. E di që nuk e mora brezin, por nuk është fitorja më e rëndësishme e jetës sime”, ka thënë Chimaev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat