Kampioni i boksit mes shqiptarëve në Londër, bën shqiponjën me duar

Boksi

Kampioni i boksit mes shqiptarëve në Londër, bën shqiponjën me duar

Më: 7 mars 2021 Në ora: 06:13
Anthony Joshua

Boksieri Anthony Joshua ka surprizuar edhe njëherë shqiptarët kudo ku janë.

Ai është fotografuar duke bërë shqiponjën me duar bashkë me një emigrant në Londër, veprim ky i cili e rrit edhe më shumë respektin për këtë sportist të madh dhe të mirënjohur edhe në vendin tonë.

Kujtojmë se Joshua është boksier profesionist britanik dhe është shpallur dy herë kampion bote.

Image
Anthony Joshua

Ai ka mbajtur titujt si WBA, IBF, WBO dhe IBO.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat