Adesanya pëson humbjen e parë në karrierë në UFC 259, Jon Blachewicz unifikon titujt

Boksi

Adesanya pëson humbjen e parë në karrierë në UFC 259, Jon Blachewicz unifikon titujt

Më: 7 mars 2021 Në ora: 08:22
Jon Blachewicz dhe Israel Adesanya

Jon Blachewicz ka triumfuar ndaj luftëtarit Israel Adesanya në kuadër të UFC 259.

Adesanya ishte i pamposhtur me një rekord prej 20 fitoresh dhe zero humbjesh deri tani.

Blachewicz i shkaktoi humbjen e parë në karrierë Adesanyas në kuadër të UFC 259 me vendim unanim pas pesë raundeve.

Kjo është fitorja e 28-të për polakun në UFC, pas kësj fitore, Blachewicz, i cili mbante titullin “Middle heavyweight” tani merr edhe titullin “Middleweight” të cilin e mbante Israel Adesanya.

Blachowicz e përfundoi luftën duke hedhur goditje ndaj Adesanyas të cilin e kishte zënë në një pozitë të pafavorshme në dysheme, Adesanya kurrë nuk kishte humbur në një karrierë të UFC që nga viti 2012.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat