Dilian Whyte nokautoi Alexander Povetkinin

Boksi

Dilian Whyte nokautoi Alexander Povetkinin

Më: 28 mars 2021 Në ora: 08:10
Dilian Whyte dhe Alexander Povetkinin

Dilian Whyte triumfoi ndaj Alexander Povetkinit në rimeçin e  zhvilluar në Gjibraltar.

Whyte u “hakmor” ndaj Povetkinit, pasi ky i fundit kishte triumfuar në duelin e parë në vitin e kaluar.

Whyte e nokautoi rusin në raundin e katërt, dhe nga aty filloi dominimin e tij.

Një goditje me të djathtën e dërgoi Povetkinin në dysheme, një kombinim tjetër e hodhi në litar dhe më pas u nokautua.

Ai u ngrit në këmbë, por u ndalua me të drejtë nga stafi i tij për të pësuar humbjen e tij të tretë.

Vetëm Anthony Joshua dhe Wladimir Klitschko kishin mundur më parë Povetkin në 39 meçet e tij.

Në anën tjetër, kjo është fitorja e 28-të e Whyte në 30 meçet e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat