Ishte përgatitur për ballafaqim në UFC, por sportistit i ndodh e papritura

Boksi

Ishte përgatitur për ballafaqim në UFC, por sportistit i ndodh e papritura

Më: 8 maj 2021 Në ora: 23:52
Ryan Benoit

Lufta e UFC në mes të Ryan Benoit dhe Zaruko Adashev është anuluar për shkak të dramës së mbrëmshme të parë në peshimin zyrtar 24 orë para ndeshjes së planifikuar për sonte në Las Vegas.

Gjegjësisht, Benoit u shfaq në një gjendje të dëshpëruar pasi që mezi qëndronte në këmbë.

Pothuajse gjatë gjithë kohës që dikush po e mbante atë, dhe menjëherë pasi ai u peshua për herë të parë, ai duhej të ulej dhe mezi u ngrit nga karrigia e tij.

Ai u dërgua për një ekzaminim mjekësor dhe anuloi luftën e tij me Adas.

Situata si kjo po ndodhin gjithnjë e më shpesh në peshimet e UFC sepse luftëtarët po përpiqen më të mirën e tyre për të arritur një peshë të kënaqshme, ndonjëherë pa menduar as për shëndetin e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat