Ky vogëlush nga Kosova, dikur shkatërronte serbët dhe ish jugosllavët, ja ku jeton sot 

Boksi

Ky vogëlush nga Kosova, dikur shkatërronte serbët dhe ish jugosllavët, ja ku jeton sot 

Nga: Kemajl Goca Më: 22 qershor 2021 Në ora: 17:02
Ky vogëlush nga Kosova, dikur shkatërronte serbët dhe ish jugosllavët, ja ku jeton sot 

Gjithmonë njihet me zemër të madhe. 

Ish ndër boksierët më të mirë të gjeneratës së artë të Prishtinës në vitet e 80-ta, në kohën e Xhevdet Pecit, Aziz Salihut, Nazif Gashit, Afrim Majancit, Abedin Likës, Zahir Shabanit, Muharrem Gjocajt, Nysret Rexhepit, Naser Bajramit, Sami Buzollit, Beqir Berishës, Skënder Hajdinit, Afrim Mustafës etj.

E kush tjetër përveç Fatmir Makollit, një nga boksierët më luftarakë të asaj kohe. 

Image

Fatmir Makolli

Në fotografinë që ka publikuar Makolli ka qenë si fëmijë në moshën 8 vjeç dhe në klasën e dytë, por me kalimin e viteve rritet e piqet dhe bëhet boksier i shquar, duke dridhur ringjet e shumë qyteteve ish jugosllave dhe po ashtu ka qenë specialist për mi rrahur serbët dhe boksierët ish jugosllav.

Image

“Kujtimet e klasës së 2-të”, ka shkruar Makolli në profilin e tij në facebook. Prishtina ka qenë pesë herë kampionë i ish RSFJ-sël 

Makolli sot jeton në Prishtinë dhe kohë pas kohe përcjell edhe aktivitetet e boksit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat