Boksieri paralajmërohet të mos i fryjë hundës më

Boksi

Boksieri paralajmërohet të mos i fryjë hundës më

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 17:22
Boksieri paralajmërohet të mos i fryjë hundës më

Boksieri amerikano-polak Adam Kownacki u rrah brutalisht nga Robert Helenius për herë të dytë në karrierë dhe do mund të detyrohet t’i nënshtrohet një operacioni plastik.

Boksieri i kategorisë së rëndë Adam Kownacki është paralajmëruar nga mjekët që të mos i fryjë hundës, pasi ka pësuar thyerje në kafkë gjatë humbjes kundër Robert Helenius.

Boksieri amerikano-polak u përballë me Robert Heleniusin të shtunën mbrëma në rimeçin e marsit 2020.

Pavarësisht se në të dy luftërave ishte futur në favorit, Kownacki u pësoi disfatë në të dyja, dhe atë me nokaute në rundet katër dhe gjashtë, përkatësisht.

Por Kownacki vuajti lëndime shumë më serioze në rimeç, pasi i është thyer ashti i syrit nga grushtet brutale e të pamëshirshme të Heleniusit.

Sipas raportit të mjekut të publikuar në ESPN, Kownacki është paralajmëruar që madje as mos t’i fryjë hundës derisa të shërohet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat