Florian Marku i thërret këngës para meçit: Çohuni burra, çohuni gra…

Boksi

Florian Marku i thërret këngës para meçit: Çohuni burra, çohuni gra…

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 23:18
Florian Marku i thërret këngës para meçit: Çohuni burra, çohuni gra…

(E plotësuar) - Florian Marku i papërmbajtshëm, e çon në këmbë Londrën. Marku e mbron titullin e kampionit në kategorinë IBF.

Boksieri shqiptar, Florian Marku, ka luftuar për tetë runde ndaj francezit Jorick Luisetto, duke u treguar më i mirë.

Florian Marku po bëhet gati për meçin e radhës, ku kësaj radhe do të përballet me francezin Jorick Luisetto.

Boksieri shqiptar që njihet për fansat e tij të shumtë nga të gjitha trojet shqiptare, duket se është gati për meçin.

Faqja në Instagram ‘Sjamboxing’, ka publikuar pamje nga dhoma e zhveshjes së Markut, ku nuk mungojnë këngët patriotike.

Ai ka lëshuar këngën e tij të zakonshme: “Për Preshevën gjithë me ra”, ku edhe ka kënduar.

Para meçit “Mbreti Shqiptar”, boksieri Florian Marku ka kënduar këngën: “USHTARI UÇPMB-SE – ÇOHNU BURRA (KËNGË PËR TËRRNOVCIN)”.

“o qohnu burra, o qohnu gra’e,
o për Tërrnovcin të gjithë me ra’e,

o jo mërgime, o jo larg nesh’e,
o po na pret gjithë vendi shpresë’e”

Marku sonte është në mbrojtje të titullit kampion të kategorisë IBF të cilën e siguroi në ndeshjen e tij  të fundit.

“Mbreti” shqiptar premtoi se nëse fiton sonte, ndeshja e radhës do të jetë në Tiranë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat