Avdyl Salihu fiton çmimin “UBO Special Tribute of the Year 2021”

Boksi

Avdyl Salihu fiton çmimin “UBO Special Tribute of the Year 2021”

Më: 7 janar 2022 Në ora: 14:55
Avdyl Salihu fiton çmimin “UBO Special Tribute of the Year 2021”

Avdyl Salihu manaxheri i boksit i cili para disa diteve u shperblye nga Federata profesionale e boksit profesionist te Maqedonise si Manager dhe Matchmaker i vitit 2021, kete jave ai pranoi edhe nje sukses te madh, por tani nga Federata boterore e boksit profesionist UBO ku ju dha cmimi “UBO Special Tribute of the Year”. Presidenti i kesaj federate ka lavderuar punen e Salihut me nje postim ne faqen e tyre zyrtare.

“Ky çmim i jepet një personi që shkon më shumë për të arritur sukses. Dhe viti 2021 nuk ishte si vitet e mëparshme per shkak pandemise, një vit jo i lehtë për të qenë i suksesshëm në boks. Por Avdyl Salihu nga Maqedonia e veriut vazhdoi të punoi si promotor, ndermjetsues dhe menaxher.

Në frontin promovues ai organizoi dy shfaqje të mëdha në Kosovë, të dyja të kryesuar nga luftimet për titull të UBO-së, në bashkëpunim me partnerin e tij Muharrem Gjocaj. Këto dy shfaqje janë padyshim promovimet më të rëndësishme të boksit në historinë e Kosovës.

Përveç kësaj, ai ka punuar pa u lodhur gjatë gjithë vitit si ndermjetsues dhe menaxher dhe është dëshmi e gjallë se me punë dhe përkushtim mund të arrish gjëra të mëdha, edhe gjatë një pandemie globale. Etika dhe këmbëngulja e tij e punës janë të admirueshme, dhe ai meriton të marrë çmimin e vitit 2021 të UBO Special Tribute of the Year”, thotë presidenti i UBO-se, Joerg Herzog.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat