Njihuni me 4 legjendat e Kosovës, që fituan medalje në Lojërat Mesdhetare në vitin 1987!

Boksi

Njihuni me 4 legjendat e Kosovës, që fituan medalje në Lojërat Mesdhetare në vitin 1987!

Nga: Kemajl Goca Më: 30 qershor 2022 Në ora: 19:24
Ilustrim

Legjendat e boksit, në krye me Aziz Salihun, fituan katër medalje në Lojërat Mesdhetare në Latakia të Sirisë.

Katër boksierët e asaj kohe, ishin pjesë e klubit më të suksesshëm në histori të shqiptarisë, KB Prishtina!

Aziz Salihu u stolis me medalje të artë në kategorinë super të rëndë (+91 kg). Salihu ka qenë i jashtëzakonshëm!

Image

Aziz Salihu

Agim Latifi u stolis me medalje të artë në kategorinë velter (-67 kg)! Latifi tregoi mjeshtrit e tij në Siria. 

Image

Agim Latifi

Fatmir Makolli fitoi medaljen e argjendtë në kategorinë e mesme (- 71 kg). Makolli bëri paraqitje fantastike.

Image

Fatmir Makolli

Afrim Majanci fitoi medaljen e bronztë në kategorinë e lehtë (-60 kg). Majanci boksoi për mrekulli në Latakia. 

Image

Afrim Majanci

Këto medalje i arritën para 35 viteve por në petkun e reprezentacionit të ish Jugosllavisë (përbëhej nga Kroacia, Sllovenia, Kosova, Bosnja e Hercegovina, Mali i Zi, Maqedonia, Vojvodina dhe Serbia).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat