Agim Tahiraj, njeriu që po i jep frymë referimit dhe e ka ngritur nivelin 

Boksi

Agim Tahiraj, njeriu që po i jep frymë referimit dhe e ka ngritur nivelin 

Nga: K. G. Më: 26 korrik 2022 Në ora: 17:55
Agim Tahiraj

Agim Tahiraj, mbi 4 dekada me sport, një kohë si boksier, pastaj si trajner dhe aktivist humanitar në vitet e 90-ta. 

Nga koha e ardhjes së tij kryetar i Shoqatës së Gjyqtarëve të Boksit të Kosovës, gjërat po lëvizin pozitivisht dhe ka rritje të nivelit të referimit.

Tahiraj, si gjyqtar është jashtëzakonisht i mirë por edhe prej kohës kur u emërua në krye të shoqatës, ka sjell pozitivitett dhe po i jep frymë.

Zotimi i Tahirajt është që të ketë sa më shumë gjyqtarë të rinj, t’i përgatisin profesionalisht edhe për arenën ndërkombëtare, që Kosova mos të ketë vetëm një gjyqtar por sa më shumë sepse do të ishte edhe një imazh më i mirë për vet shtetin.

Kur kihet parasysh se gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli është para pensionimit, andaj mendojnë për një gjyqtar të ri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat