A është Agim Tahiraj i pavarur apo i ndikuar? Sqaro opinionin

Boksi

A është Agim Tahiraj i pavarur apo i ndikuar? Sqaro opinionin

Nga: Kemajl Goca Më: 27 korrik 2022 Në ora: 13:04
Agim Tahiraj

Agim Tahiraj, gjyqtar aktiv, kohën kur e ka marrë pozitën e kryetarit të Shoqatës së Gjyqtarëve të Boksit të Kosovës, është zotuar se do të punoj me nder në përmirësimin e imazhit të referimit. 

Synimi i tij është të ngritët niveli dhe të kanë kuadro të referimit edhe për arenën ndërkombëtare!

A është Agim Tahiraj i pavarur apo i ndikuar nga ndonjë në prapavijë?

Cila është e vërteta? 

Tahiraj, të paktën deri me tash e ka mbajtur një stabilitet brenda shoqatës dhe synimi i tij është që të pasurohen me gjyqtarë të rinj, të janë të bashkuar dhe të pa ndikuar, në vendime të janë të pavarur, veçmas t’i njohin rregulloret ashtu si e kërkon standardi ndërkombëtar.

A do të ketë forcë Tahiraj që brenda pak viteve të nxjerrë në sipërfaqe dy – tre gjyqtarë të rinj ndërkombëtarë, mbetet të shihet.

Nëse ia del këtij qëllimi, ai do të mbetet kryetari i parë në histori të Shoqatës së Boksit të Gjyqtarëve të Kosovës, që nxori kuadro ndërkombëtare dhe në fakt do të vlerësohet si më i suksesshmi, që i dha imazhin ashtu si i ka hije shoqatës.  Agim Tahiraj është mirë ta sqarojë opinionin se ku janë me referim!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat