Gjocaj mahnitet me Ardian Krasniqin: Një talent i jashtëzakonshëm 

Boksi

Gjocaj mahnitet me Ardian Krasniqin: Një talent i jashtëzakonshëm 

Nga: K. G. Më: 30 korrik 2022 Në ora: 22:42
Gjocaj mahnitet me Ardian Krasniqin: Një talent i jashtëzakonshëm 

Ish boksieri i mirënjohur i gjeneratës së artë të Prishtinës, Muharrem Gjocaj, është i befasuar me Ardian Krasniqin, me boksin që tregoi në ring në palestrën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj.

Boksieri Krasniqi fitoi me nokaut në rundin e parë, ndaj hungarezit Atilla Orsos. 

“Një talent i jashtëzakonshëm është duke arritur suksese të njëpasnjëshme e ky është Ardian Krasniqi.

Image

Mbrëmë në evenimentin e boksit që u mbajt në Ferizaj, Ardiani boksoj për të dytën herë si një boksier profesionist, ku që në rundin e parë fitoj me një KO të pastër kundër boksierit nga Hungaria!

Jemi duke e parë edhe një talent në ring që është duke ecur drejt kampionit ashtu siç ishte axha i Ardianit, legjenda e boksit Luan Krasniqi.

Ardianit i uroj fitoren dhe shumë suksese në karrierë si një boksier profesionist.

Ishte një kënaqësi e veçantë që isha pjesëmarrës në këtë eveniment”, ka shkruar Gjocaj në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat