Ish sportisti i Kosovës, 6 orë në operim, ka një mesazh interesant!

Boksi

Ish sportisti i Kosovës, 6 orë në operim, ka një mesazh interesant!

Nga: K. G. Më: 2 gusht 2022 Në ora: 19:13
Florim Xhabiri

 Ish boksieri Florim Xhabiri ka hequr një telashe të madhe, një sëmundje të keqe nga e cila vuan tash e disa vite.

Ditë më parë iu nënshtrua një operimit të rëndë në njërën nga spitalet e Stambollit.

Gjendja e tij shëndetësore tani është shumë e mirë. 

Xhabiri ndihet krenar që e mposhti një sëmundje të rëndë. 

“Ne boshtin kurrizor jam operu dhe ka zgjat 6 orë operacion, mi kanë largu krejt të këqijat”, thotë Xhabiri për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Xhabiri ka bërë edhe një postim interesant, duke thënë se ditët më të vështira u panë miqtë e vërtetë.

“Mësova kush janë miqtë e mi të vërtet dhe kush meriton një përgjigje nga unë dhe kush nuk meriton asnjë. 

Çdo njeri prej jush që e sheh veten në këtë postim le të ndihet i falënderuar nga unë dhe shpërblyer nga Zoti, pa ju nuk ish realizu ky intervenim.

Në fund deshta ta falënderoj agjesioni ‘Fibula Travel’ e cila është në udhëheqjen e Shpëtim e Alban Turkut, e cila na ka mundësu udhëtimin dy herë, pa mos pranuar të holla nga ne, na ka largu një barrë të madhe.

Zoti i nderoftë përndryshe janë fëmijët e intelektualëve Melihate Turku, ka qenë drejtoreshë në shkollën fillore time dhe Halil Turku dr. profesor në fakultetin e Prishtinës. Zoti ju nderoftë të gjithëve”, ka shkruar Xhabiri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat