Emri i madh i sportit, humbi gjithë këtë pasuri!

Boksi

Emri i madh i sportit, humbi gjithë këtë pasuri!

Nga: K. G. Më: 14 gusht 2022 Në ora: 14:37
Vila kishte pesë dhoma gjumi

Prej boksierëve më të mirë të të gjitha kohërave, legjendari Mike Tyson, fitoi më shumë se 300 milionë dollarë gjatë karrierës së tij, kështu që ai zotëronte pallate të shumta luksoze, duke përfshirë një ndërtesë madhështore në Ohio.

Megjithatë, në fund të viteve 90-ta, ai futet në borxhe dhe humbi pronësinë e pasurisë së tij të madhe në Southington, e cila përfshinte një rezidencë luksoze me vlerë 2,000,000 dollarë.

Vila kishte pesë dhoma gjumi, një pishinë të madhe të brendshme, kafaze për tigrat e tij, një fushë basketbolli, ambient i zbukuruar me kristale të shtrenjta... 

Image

Megjithatë, ish boksieri i famshëm u desh të linte atë kur karriera e tij e përfundoi në mënyrë të palavdishme.

Image

Ilustrim

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat