Mësohen të gjitha meçet e boksit në “Air Albania” me Florian Markun në fund

Boksi

Mësohen të gjitha meçet e boksit në “Air Albania” me Florian Markun në fund

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 14:49
Mësohen të gjitha meçet e boksit në “Air Albania” me Florian Markun në fund

Data 25 gusht do të mbahet mend gjatë në qytetin e Tiranës, më saktë në stadiumin ‘Air Albania’ – ku do të ketë meçe të mëdha të boksit, përfshi këtu edhe Florian Markun.

Meçi mes Markut dhe Miguel Parra do të jetë i fundit, por para kësaj do të ketë edhe shumë luftra të tjera interesante, shkruan LIG Sport.

Madje në këto meçe do të ketë shumë boksier shqiptar. Të gjitha luftrat janë këto:

Xhelili – Lucas

Qamili – Caicedo

Dredhaj – Petrovic

Lala – Jankovic

Santini – Ibarguen

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat