Pse dështoi boksi i Kosovës në Turqi?

Boksi

Pse dështoi boksi i Kosovës në Turqi?

Nga: K. Goca Më: 16 gusht 2022 Në ora: 20:21
Pse dështoi boksi i Kosovës në Turqi?

Boksierët e rinj të Kosovës mbeten pa fitore në Kampionatin Evropian për shkollar (kadet) në Erzurum të Turqisë.

Jo me fajin e tyre por në mungesë të kushteve dhe punës së mirëfilltë nëpër klubet e Kosovës.

Ky dështim i boksit të Kosovës, është një tregues i mirë se nuk punohet ashtu dhe sa duhet në shumë klube. 

E para, a është mungesë e mjeteve? E dyta, a mungojnë kuadrot profesionale? E treta, a po nuk ishte dita e tyre?

Organet përkatëse të federatës, duhet të analizojnë në tërësi situatën që po kalojnë klubet në përgjithësi dhe sa punohet me boksierë e grupmoshave të reja. 

Kosova ka boksierë të rinj e të talentuar, por çfarë iu mungon?

Ky dështim në Turqi është edhe një alarm në përgjithësi boksin tonë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat