Ardit Murja dhe Nelson Hysa prezantojnë denjësisht Shqipërinë

Boksi

Ardit Murja dhe Nelson Hysa prezantojnë denjësisht Shqipërinë

Më: 10 shtator 2022 Në ora: 21:04
Ardit Murja dhe Nelson Hysa prezantojnë denjësisht Shqipërinë

Dita e djeshme solli aktivitet sportiv në Durrës përtej ndeshjes së Superiores, Teuta-Kukësi. Në mbrëmje ishte radha e boksierëve për të dalë në ring në kompeticionin e quajtur “Fire in the beach” që u zhvillua në Golem, “Diamma Resort”. Fillimisht ishte i riu Ardit Murja që u ndesh me bullgarin Stefan Slavchev. Në këtë duel Arditi arriti të fitonte me pikë pas 6 raundesh.

Përballje e vështirë e cila përfundoi 60-56 në favor të boksierit shqiptar.

Të njëjtën lartësi e mbajti edhe Nelson Hysa. Ky i fundit u përball me boshnjakun Fadil Pashalic.

Në fund Nelson Hysa arriti që të prezantojë denjësisht Shqipërinë duke triumfuar për të marrë kështu fitoren e tretë në boksin profesionist..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat