Kur Latif Demolli i thurte elozhe Rrustem Konjuhit: Je pazëvendësueshëm, i sinqertë, korrekt

Boksi

Kur Latif Demolli i thurte elozhe Rrustem Konjuhit: Je pazëvendësueshëm, i sinqertë, korrekt

Nga: K. G. Më: 18 shtator 2022 Në ora: 20:17
Latif Demolli e Rrustem Konjuhi

Modestia e Latif Demollit, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës.

Demolli, para pesë viteve, i thurte elozhe (atëkohë gjyqtar i boksit) Rrustem Konjuhit.

Demolli gjithmonë ka qenë xhentëlmen dhe asnjëherë xheloz, sepse i gëzohej sukseseve të homologut të tij, Rrustem Konjuhit.  

Image

Komplimenti i Demollit

Dikur kolegë të referimit, sot Konjuhi është në pension e Demolli është sekretar i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës. 

“Kolegë, i pazëvendësueshëm, i sinqertë, korrekt, me te gjitha tiparet që i duhen një njeriu”, kishte komentuar Demolli në fotografinë e zotëri Konjuhi. Epike apo jo! Raportet mes Demollit dhe Konjuhit, nuk janë si dikur!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat