Boksierët e Kosovës fitojnë shtatë medalje në turneun “Gongu i Artë”

Boksi

Boksierët e Kosovës fitojnë shtatë medalje në turneun “Gongu i Artë”

Më: 20 nëntor 2022 Në ora: 18:32
Boksierët e Kosovës fitojnë shtatë medalje në turneun “Gongu i Artë”

Boksierët e Kosovës fitojnë shtatë medalje në turneun “Gongu i Artë”, që u mbajt në Shkup të Maqedonisë së Veriut.

Një sukses i mirë për djelmoshat, që i motivon për sfidat më të forta.  

“Kosova fiton 2 medalje të arta, 2 të argjendta, 3 të bronzta dhe një Kupë në turneun ndërkombëtar.

Medalje të arta: Loris Idrizi, Dionis Gashi dhe e fitoi edhe kupën sl boksieri më i mirë i huaj.

Medalje të argjendta: Bashkim Bajoku e Patriot Behrami.

Medalje të bronzta: Dren Zariqi, Gentrit Gashi, Drilon Arifi”, njofton Federata e Boksit e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat