Kick - boksierët e Kosovës synojnë medalje në Stamboll

Boksi

Kick - boksierët e Kosovës synojnë medalje në Stamboll

Nga: K. Goca Më: 19 maj 2023 Në ora: 13:27
Pamje nga gara

Kick - boksierët e Kosovës janë mirë të përgatitur dhe synojnë medalje në Kupën Botërore, që po zhvillohet në Stamboll të Turqisë.

Në Stamboll janë kryetari i federatës Fatmir Makolli, trajneri Nesret Salihu, gjyqtari Albin Musa dhe garuesit Shkurte Ismaili e Arbër Salihi.

“Në Stamboll po mbahet Kupa Botërore, ku janë pjesëmarrës 45 shtete.

Kosova është me dy garues, një vajze dhe një djalë”, ka bërë të ditur për gazetën “Bota sot”, Fatmir Makolli.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat