“Me maskë deri në 2022”

Bota

“Me maskë deri në 2022”

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 21:44
Anthony Fauci

Epidemiologu më i njohur në SHBA dhe jovetëm, Dr. Anthony Fauci, u shpreh sot se ka shumë mundësi që amerikanët do të duhet që të mbajnë maska ​​deri në 2022 për t’u mbrojtur kundër koronavirusit edhe nëse vendi zbut kufizimet.

Mijëra amerikanë vazhdojnë të vdesin çdo ditë nga virusi.

“Për dekada, njerëzit do të flasin për këtë kohë kur vdiqën kaq shumë njerëz”, tha ai.

Nga nisja e pandemisë, në SHBA, si pasojë e pandemisë kanë humbur jetën  510,016, ndërsa 28,747,636 të tjerë janë infektuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat