ISIS përdorë këtë telefon

Bota

ISIS përdorë këtë telefon

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 14:43
Telefoni që përdoret nga ISIS

“Nokia 105” janë telefonat më të përdorur nga terroristët e Shtetit Islamik.

 Në bazë të raporteve të organizatave ndërkombëtare, ka rezultuar se ky lloj telefoni gjen përdorim shumë të gjerë tek terroristët. Arsyeja? Janë shumë të thjeshtë për tu montuar në bombat.

“Nokia 105”, e sidomos ata me dritë sipër, sipas një kërkimi amerikan janë gjetur në disa vende ku terroristët nuk kanë mundur të realizojnë dot shpërthimet.

Një tjetër arsye është se kushtojnë shumë lirë dhe bateria e tyre mban për një kohë të gjatë.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat