Emocionuese: Nëna ribashkohet me djalin e humbur për tre ditë

Bota

Emocionuese: Nëna ribashkohet me djalin e humbur për tre ditë

Më: 7 shtator 2021 Në ora: 15:41
Nëna ribashkohet me djalin e humbur për tre ditë

Një djalë trevjeçar i cili u gjet nga ekuipazhi i një helikopteri policie tre ditë pasi kishte humbur në pyjet australiane u ribashkua me familjen e tij në shtëpinë e tij të martën.

Anthony “AJ” Elfalak i u gjet të hënën i ulur në një përrua dhe me ujë në duar për të pirë.

Nëna e tij Kelly Elfalak u tha gazetarëve se ndihej “e bekuar” që djali i saj u gjet i sigurt dhe mirë.

“Nuk mund ta shpjegoj, jam kaq e bekuar, jam shumë e lumtur që ai është këtu, është me ne, është i sigurt dhe mirë, dhe i shëndetshëm. Kjo është e gjitha që ka rëndësi,” tha ajo ndërsa mbante AJ në pjesën e përparme derën e pronës së tyre.

Qindra njerëz kishin kërkuar djalin, i cili ka autizëm dhe është jo verbal, pasi ai u zhduk nga prona e largët rurale e familjes së tij pranë fshatit Putty, në veri të Sidneit, të premten.

Ekuipazhi i një helikopteri policie e vuri re atë të ulur në ujë të cekët në një shtrat përroi të hënën vonë në mëngjes rreth 470 metra (1,540 këmbë) nga shtëpia e tij, tha policia,

Një nga pilotët që gjeti AJ, oficeri i fluturimit taktik PolAir, Jonathan Smith, tha se ndjeu “gëzim absolut” kur AJ u vu re në përrua.

“Sapo pashë imazhin e tij në ekran unë thjesht u befasova dhe ne menjëherë e kuptuam se ishte ai”, u tha Smith gazetarëve të martën në Sidnei.

AJ ishte në gjendje të mirë shëndetësore kur u gjet, por u dërgua në spital për vëzhgim, thanë oficerët e ambulancës të hënën.
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat