Zonja e Parë e SHBA-së do të udhëtojë në Evropën Lindore

Bota

Zonja e Parë e SHBA-së do të udhëtojë në Evropën Lindore

Nga: V.N Më: 2 maj 2022 Në ora: 23:07
Jill Biden

Zonja e Parë e SHBA-së Jill Biden do të udhëtojë në Rumani dhe Sllovaki më vonë këtë javë për të takuar refugjatët ukrainas, shkruan BBC, transmeton Bota sot.

Ajo do të kalojë të dielën - që është Dita e Nënës në SHBA - me nënat dhe fëmijët e zhvendosur nga konflikti në Sllovaki.

Udhëtimi i saj përfaqëson shfaqjen e fundit të mbështetjes për Ukrainën nga përfaqësues të nivelit të lartë amerikan - pas vizitës së paparalajmëruar të së dielës në Kiev nga Nancy Pelosi, Kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve.

Gjatë udhëtimit të Biden në Evropën Lindore, nga 5 deri në 9 maj, ajo do të takohet gjithashtu me personelin e shërbimit dhe diplomatët e SHBA-së, si dhe punëtorët dhe mësuesit humanitarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat