Imazhet e shkatërrimit në Odesa

Bota

Imazhet e shkatërrimit në Odesa

Nga: A.SH Më: 16 maj 2022 Në ora: 19:38
Pamje nga shkatërrimi i Odesas

Ndërsa lufta në Ukrainë hyn në javën e dymbëdhjetë, këto imazhe tregojnë shkallën e shkatërrimit në qytetin jugor të Odesës, raporton Sky News, përcjell Bota sot.

Qyteti ka qenë një nga objektivat kryesore për ofensivën ruse për shkak të vendndodhjes së tij përgjatë Detit të Zi.

Derisa, sot tre persona në rajon mbetën të plagosur pas një sulmi rakete.

Image
Image
Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat