Rusia sulmon objektin e infrastrukturës ushtarake në Rivne

Bota

Rusia sulmon objektin e infrastrukturës ushtarake në Rivne

Nga: M.H. Më: 21 maj 2022 Në ora: 22:09
Tensionet Ukrainë - Rusi

Kreu i Administratës Ushtarake Rajonale të Rivne, Vitaliy Koval tha në një postim në Telegram se kishte një sulm me raketa në një objekt të infrastrukturës ushtarake në qytetin e tij të shtunën.

Askush nuk u vra, 6 persona u plagosën”, tha Koval në një deklaratë video në Telegram, shkruan CNN, përcjell “Bota sot”.

Të lënduarit janë në gjendje stabile, tha ai dhe i ka vizituar në spitalin lokal. Ai ka lëshuar një paralajmërim qëndrimi në shtëpi për 24 orët e ardhshme për banorët e Rivne në rast të sulmeve të mëtejshme raketore.

Rivne është rreth 210 kilometra (130 milje) në verilindje të Lviv.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat