Hungaria kundër sanksioneve të naftës ruse

Bota

Hungaria kundër sanksioneve të naftës ruse

Nga: A.SH Më: 24 maj 2022 Në ora: 17:48
Foto ilustrim

Kryeministri hungarez Viktor Orban i ka shkruar presidentit të Këshillit Evropian për t'i thënë se sanksionet e reja të propozuara nga BE nuk duhet të diskutohen javën e ardhshme, raporton Sky News, përcjell Bota sot.

Këto përfshijnë një embargo ndaj naftës ruse.

Orban tha se nuk kishte gjasa të gjendej një zgjidhje deri atëherë dhe se ai nuk ishte në gjendje të pajtohej me sanksionet derisa të zgjidheshin të gjitha çështjet e pazgjidhura.

Udhëheqësit e BE-së do të takohen në një samit javën e ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat