Forcat ruse rrëmbejnë kryetarin e Khersonit

Bota

Forcat ruse rrëmbejnë kryetarin e Khersonit

Nga: A.SH Më: 28 qershor 2022 Në ora: 14:13
Ihor Kolykhaiev

Kryebashkiaku i Khersonit është rrëmbyer nga forcat ruse, kanë raportuar një numër mediash ukrainase.

Ihor Kolykhaiev kishte mbetur në qytetin e pushtuar për t'u shërbyer zgjedhësve të tij, përcjell Bota sot.

Kyiv Independent dhe Ukrainska Pravda cituan këshilltaren e z. Kolykhaiev, Halyna Liashevska, duke thënë: "Ata kanë marrë Ihor Kolykhaiev."

Që nga fillimi i luftës, ka pasur disa raporte për rrëmbim të aktivistëve dhe figurave pro-ukrainas në territoret e pushtuara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat