“Bashkëpunëtorët janë të frikësuar”/ Ukraina “ndez” luftën: 200 rusë të vrarë, mbi 300 u plagosën dhe...

Bota

“Bashkëpunëtorët janë të frikësuar”/ Ukraina “ndez” luftën: 200 rusë të vrarë, mbi 300 u plagosën dhe...

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 17:23
Foto ilustrim

Melitopoli ishte një ndër qytetet e parë ukrainas që ra nën pushtimin rus dhe ende është nën zotërimin e forcave të Vladimir Putin.

Megjithatë, duket se Ukraina nuk ka ndërmend ta dorëzojë qytetin teksa ditë ne sotme janë zhvilluar luftime të ashpra me një numër të madh viktimash.

Kryebashkiaku Ivan Fedrov ka njoftuar se Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë goditur një objekt ushtarak rus në këtë qytet.

Ai raportoi se janë vrarë 200 ushtarë rusë, ndërsa mbi 300 të tjerë janë plagosur. Sipas tij, rusët .

“Bashkëpunëtorët e Melitopolit janë të frikësuar”, tha ai.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat