OKB-ja dënon ‘luftën e pakuptimtë’ në Ukrainë

Bota

OKB-ja dënon ‘luftën e pakuptimtë’ në Ukrainë

Nga: A.SH Më: 5 korrik 2022 Në ora: 19:57
OKB

Shefja e OKB-së për të drejtat e njeriut ka dënuar "luftën e pakuptimtë" të Rusisë në Ukrainë, pasi ajo kërkoi t'i jepet fund vuajtjeve civile "të padurueshme" të shkaktuara nga pushtimi, përcjell Bota sot.

Michelle Bachelet bëri thirrje për përfundimin e menjëhershëm të armiqësive dhe korrigjimin e viktimave të luftës, në paraqitjen e saj të fundit përpara Këshillit të OKB-së për të Drejtat e Njeriut.

“Ndërsa hyjmë në muajin e pestë të armiqësive, numri i padurueshëm i konfliktit në Ukrainë vazhdon të rritet”, tha Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat