Motoçiklistët nga Prishtina triumfojnë në Maqedoninë e Veriut

Çiklizëm

Motoçiklistët nga Prishtina triumfojnë në Maqedoninë e Veriut

Më: 1 qershor 2021 Në ora: 12:46
Motoçiklistët nga Prishtina triumfojnë në Maqedoninë e Veriut

Motoçiklistët nga Prishtina prej grupit “Enduro Leaders” kanë zënë vendin e parë në garat e zhvilluara në Maqedoninë e Veriut.

Vendin e parë e zuri Kushtrim Prokorogja, derisa vendin e dytë Petrit Lushtaku.

Motoçiklizmi dhe në veçanti garat e motocrosss dhe enduro po përhapen çdo ditë e më shumë në vendin tonë, Kosovë.

Ky sport bashkon të gjithë të pasionuarit, pa marrë parasysh përkatësin shtetërore apo edhe ajo fetare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat