Publikohet traileri i filmit “The Irishman”- Bëhen bashkë aktorët legjendarë, De Niro, Al Pacino e Joe Pesci - Bota Sot
Publikohet traileri i filmit “The Irishman”- Bëhen bashkë aktorët legjendarë, De Niro, Al Pacino e Joe Pesci

Filma

Publikohet traileri i filmit “The Irishman”- Bëhen bashkë aktorët legjendarë, De Niro, Al Pacino e Joe Pesci

Më: 31 korrik 2019 Në ora: 22:01
Foto

Është publikuar traileri i dramës biografike “The Irishman”, në të cilën do t’i shohim yjet e filmit Robert De Niro, Al Paciono, Harvey Keitel, Joe Pesci dhe Bobby Cannavale.

Ky film është i bazuar në librin “I heard you paint houses” të autorit Charles Brandt, ndërsa regjinë e ka bërë Martin Scorsese dhe skenari është i përshtatur nga Steven Zaillan.

Në ndërkohë, cilësohet të jetë filmi më i shtrenjtë i Scorseses, meqë ngjarja ishte e vendosur në dy periudha.

Joe Pesci do luajë rolin e Russell Bufalino me origjinë nga Sicilia, misioni i të cilit është që ta bashkojë bregun lindor në organizatën Cosa Nostra.

Harvey Keitel është kundërshtari i tij, të cilin e portretizon Angelo Bruno. Gjithashtu, në këtë ngjarje përfshihet edhe Bobby Cannavale në rolin e gangsterit njujorkez, Joe Gallo.

Ndryshe, The Irishman është përzgjedhur si filmi që do e hapë Festivalin e Filmit në New York, dhe do jetë në kinema dhe Netflix në vjeshtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...